Moda ulicy

czwartek, 06 września 2012

Już za chwileczkę, już za momencik, karuzela z pokazami zacznie się kręcić... Już dziś w Nowym Jorku rozpoczyna się pierwszy z czterech wielkich tygodni mody. Chociaż bliższa memu sercu i szafie jest jesień, a nawet zima, od przereklamowanej wiosny i lata, zapach nowości wodzi na pokuszenie i najzwyczajniej w świecie nie mogę się doczekać tego, co pokażą najwięksi. Czym tym razem zaskoczy Marc Jacobs? Jak lato 2013 widzi Prada, a jak Consuelo Castiglioni? Kto będzie bardziej boho - Anna Sui czy Roberto Cavalli? Co chodzi po głowie wielkiego Karla? Jaka będzie pierwsza kolekcja "to wear" Diora pod kierownictwem Rafa Simonsa, a jaki będzie Saint Laurent Paris? Jakkolwiek nie będą wyglądały wybiegi, i tak to, co najważniejsze będzie się dziać na ulicach. Fotografowie już czyszczą karty pamięci i czekają na główne aktorki... Na rozbudzenie apetytu, mam dla Was kilka zdjęć z poprzednich sezonów...
piątek, 11 lutego 2011


Ledwo się rozpoczęło, a ja już wpadam w zachwyt! Co więcej, zanim w ogóle wezmę się za poranne rozgryzanie najświeższych kolekcji, z wypiekami na twarzy, popijając kawę, przeglądam zdjęcia Tommy'ego Tona, który dokumentuje to, co w trakcie Tygodni Mody dzieje się na ulicach. Modni ludzie na ulicach potrafią inspirować bardziej niż projektanci i ich wizje.
niedziela, 05 lipca 2009

Photobucket

Nie ukrywam, że od jakiegoś czasu dręczy mnie pytanie, czy w ogóle istnieje, a jeśli tak,to czym się charakteryzuje owy "japan style". W repertuarze stron z modą uliczną, które cyklicznie odwiedzam jest między innymi style-arena, gdzie można zobaczyć, co nosi się na ulicach japońskich miast. Pojęciem "japan style" zainteresowałam się bardziej, gdy zaczęłam coraz częściej trafiać na Allegro na rozmaite ubrania sygnowane takim sloganem. W internecie można bez problemu znaleźć strony z modą w japońskim stylu (do obejrzenia i kupienia), ale wyjaśnienia, na czym ten styl polega nie udało mi się odnaleźć...

czwartek, 11 grudnia 2008

Photobucket

Moskwa

Nie pierwszy raz blogi streetstylowe przynoszą mnóstwo fantastycznych, nowatorskich i odważnych inspiracji. Pierwsza dziewczyna z moskiewskiej ulicy wygląda, jakby czas zatrzymał się dla niej w mroźnych latach komunizmu, ale z drugiej strony kto pamięta pokaz Dolce&Gabbany na ten sezon, ten kojarzy chusteczki na głowach modelek. No i cudowna jest ta torebeczka. z kokardą.. Druga dziewczyna też w rewelacyjny sposób łaczy tradycję z nowoczesnością, a trzecia to już żółto zielone szaleństwo, które pomoże przetrwać nawet zimę stulecia.

piątek, 21 listopada 2008

Photobucket

Dublin, Londyn, Tallin

Ostatni przegląd ulubionych blogów streetstylowych uświadomił mi, że tegoroczna jesień na europejskich (ale nie tylko) ulicach jest bardzo, ale to bardzo kolorowa. W moim niespełna osiemdziesięciotysięcznym mieście czegoś takiego nie widziałam, choć zdarzają się pojedyncze nowatorskie i kreatywne stylizacje. Może więc umieszczając przegląd najciekawszych zdjęć zainspiruję niektóre z Was do życia bardziej kolorowo. Japonki jak widać przyswoiły sobie jeden z moich ulubionych trendów tej jesieni - kolorowe rajstopy:

środa, 20 sierpnia 2008
W Polsce wciąż wyżej od streetstylu stoją szafiarki (mój subiektywny pogląd), ale w perspektywie globalnej to coraz częściej ulica, a nie wybieg dyktują trendy w modzie. Są firmy odzieżowe, które to rozumieją, jak chociażby Big star, który współpracuje przy realizacji bloga TrendHunters. Ja z kolei staram się raz na jakiś czas przeglądać blogi streetstylowe z różnych części świata i dzielić się z Wami co ciekawszymi odkryciami. Oto kilka najnowszych:

Photobucket

niedziela, 29 czerwca 2008

Dziś wieczorem na EURO2008 zapadnie osteteczny werdykt - Niemcy czy Hiszpania. Nie chcę, by w przypadku street stylu było podobnie, chociaż gdybym sama miała przyznawać mistrzostwo, na chwilę obecną zdobyłaby je Bułgaria. Jednak w przypadku mody takie wyścigi nie mają sensu - w końcu im więcej i bardziej rozmaicie, tym lepiej.

Photobucket

 
1 , 2
Tagi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Napisz do Kary

Google

Reklama:

FPFWP