Wiosna/Lato 2013

niedziela, 21 października 2012

Zien Hurricane spring2013

Dawno nie było u mnie nic o Zieniu. Nie czuję się targetem projektanta, nie mam ku temu ani odpowiedniej pozycji społecznej, ani właściwego budżetu na koncie, w związku z czym jego kolekcje do mnie kompletnie nie trafiają - to zrozumiałe. Jednak, kiedy dwie noce temu przyśnił mi się żuk z zaproszenia na pokaz najnowszej kolekcji projektanta, które rzuciło mi się w oczy gdzieś w internecie (zaznaczam, żebyście nie pomyśleli, ze ktoś przez pomyłkę mi je przysłał), postanowiłam bliżej przyjrzeć się jego wiosennej propozycji. Tym bardziej, że żuk w moim śnie był żywy, chodził po białym blacie mojego biurka, a ja go zgniotłam i polała się krew. Od razu pomyślałam, że jeśli kolekcja mi się nie spodoba, dam sobie spokój, bo za proste byłoby rozgnieść ją w recenzji jak żuka ze snu. Moje sny chodzą bardziej zawiłymi ścieżkami. Po przejrzeniu zdjęć stwierdziłam, że szału wprawdzie nie ma, dla mnie wciąż za wysokie progi, ale jest światełko w tunelu, więc nie zwlekając zabrałam się do pisania.
sobota, 06 października 2012

Acne
Właściwie nie powinno się zagłębiać w wiosenne trendy wczesną jesienią, ale w przypadku tego wątku, nie można czekać do roztopów, bo kto będzie chciał wtedy słuchać o jesiennej palecie barw? Myślałam, że projektanci nie są mnie już w stanie zaskoczyć, tymczasem znowu im się udało. Bo do tego, że kolekcje jesienne bywają wybitnie letnie i człowiek zgrzyta zębami na sam widok rozebranych modelek, zdążyłam się już przyzwyczaić, ale by w kolekcjach na wiosnę i lato zawrzeć inspiracje jesienne? Czyżby projektanci konsultowali swoje kolekcje na wiosnę 2013 z góralami i wiedzą coś o zmianach klimatycznych, czego nam nikt nie mówi? Tak czy inaczej, to ciekawy zwrot i pewnie zabrzmi to kontrowersyjnie, ale podoba mi się to. Chociaż wiosną planuję mieć nastrój wiosenny i liczę na wiosenną pogodę, to może skuszę się na jesienne zapożyczenia w garderobie, szczególnie te kolorystyczne. Ten wątek warto też mieć na uwadze przy okazji wyprzedaży...
wtorek, 25 września 2012

Prada ss2013

Kolekcje Prady są jednym z ważniejszych wyznaczników tego, co będzie modne w każdym sezonie. Między innymi dlatego, tak bardzo czekam na każdy jej pokaz. U Prady nigdy nie jest łatwo i rzadko bywa wprost. Inspiracje i wątki wywracane są na lewą stronę, a szwy, którymi Włoszka zespala je ze sobą nie jest w stanie powtórzyć żaden projektant. Tak jest i tym razem. Bo kolekcje inspirowane Japonią pokazywali już choćby Armani i Dior, ale u nikogo jeszcze Japonia nie była tak dziwna, mroczna i tajemnicza. I choć na dzień dzisiejszy wydaje się, że wiosną 2013 mocniejsze będa wpływy Marca Jacobsa, bowiem kolekcja, która pokazał w Nowym Jorku wydaje się bardziej przystępna i hitowa, to nie spisywałabym Prady na straty. Jeszcze nie wiemy, jakie zamieszanie wywoła w naszych szafach.
Tagi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Napisz do Kary

Google

Reklama:

FPFWP