środa, 30 września 2009

Photobucket

Dziś dzień chłopaka, więc z tej okazji postanowiłam opublikować coś, co i panom powinno dać choć odrobinkę przyjemności. Czarno-biała wysmakowana sesja z Jessicą Stam, modelką o twarzy dziecka, która w tych ujęciach jest niezwykle dojrzałą, a przy tym powabną heroiną. Zdjęcie od którego zaczęłam, ale nie tylko ono, budzi moje skojarzenia z tym teledyskiem:

poniedziałek, 28 września 2009
sonia rykiel
H&M oraz Nathalie Rykiel, prezes i dyrektor artystyczny marki Sonia Rykiel, mają zaszczyt poinformować, że do współpracy w sezonie zima 2009 i wiosna 2010 zaproszono Sonię Rykiel. Ten francuski dom mody, założony przez “Królową dzianin” (“Queen of Knits”) jest uosobieniem charakterystycznego dla Paryża ducha nowoczesności i zuchwałości. Po raz pierwszy H&M współpracuje z zaproszonym projektantem w dziedzinie bielizny i związanymi z nią dodatkami dla kobiet. Kolekcja pojawi się w sklepach 5 grudnia 2009 roku (co dla mnie jest niezbitym dowodem na istnienie św. Mikołaja). Zostanie ona zaprezentowana w 1500 sklepach H&M na całym świecie i jednocześnie w głównych butikach Sonia Rykiel – co jest również nowością we współpracy H&M z zaproszonymi projektantami.
niedziela, 27 września 2009

Coraz bliżej zima, a w głowie tych, którym bliski jest sportowy tryb życia coraz częściej pojawiają się narty czy snowboard. Skoro już jesteśmy na blogu zajmującym się modą, warto zastanowić się chwilkę nad trendami panującymi na stoku. Każdy zapalony narciarz czy snowboardzista wie, iż nie wystarczy przed sezonem odwiedzić sklep z nartami. Oprócz tego, że do rozpoczęcia nowego sezonu są nam potrzebne, wręcz niezbędne narty i deska snowboardowa, potrzebny jest nam też strój, nie tylko ciepły i wygodny, ale i modny.

Photobucket

Wybierając zdjęcia z obszernej sesji zdjęciowej z sierpniowego numeru francuskiej edycji Vogue nie kierowałam się swoimi ulubionymi kolekcjami na jesień/zimę 2009 (jeśli ktoś jest ciekawy, które to, niech spojrzy na aktualny baner), ale raczej kreatywnością samych stylizacji, dzięki którym często na nowo możemy odkryć poszczególne kolekcje. Za całość odpowiedzialna jest - a jakże - najkreatywniejsza z kreatywnych Carine Roitfeld. Na dobry początek Balmain, który w jesiennej kolekcji pokazał niewiele nowego w stosunku do kolekcji wiosennej. Nie ma się co dziwić, przecież nie zmienia się zwycięskiej drużyny, a kolekcja wiosenna stała się niemal kultowa, szczególnie w trendotwórczym środowisku gwiazdek filmu i muzyki.

sobota, 26 września 2009

Photobucket

Ewa Minge najwyraźniej chce uchodzić za projektantkę obsesyjną, skoro kolejny pokaz tytułuje "Obsession", tym razem "Jungle Obsession". Po samym tytule łatwo się domyślić, czego możemy się spodziewać po całości - skóry, cętki, ciapki, itp. Jak mówił instruktor nauki jazdy ze skeczu kabaretu Made in China "Zycie to dzungla..." (kto widział skecz wie, że brak kropek w cytacie jest celowy) - tej myśli trzyma się Minge prezentując najświeższą propozycję dla kobiet zmagających się na co dzień z miejską dżunglą...

środa, 23 września 2009

Photobucket

Nie wiem, jak Wy, ale ja mam ogromny sentyment do całej trylogii o Pawlakach i Kargulach". Kwestie poszczególnych aktorów znam na pamięć, tyle razy oglądałam poszczególne części. Nie wiem, czy to za sprawą wiejskiego (a raczej chłopskiego) pochodzenia mamy, ale w moim domu "Sami Swoi", "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć" były bardziej kultowe niż "Miś". Oglądając jakikolwiek film automatycznie szukam postaci, z którą mogłabym się utożsamiać - w przypadku "Nie ma mocnych" nie ma wątpliwości, że jest nią prześliczna Ania Pawlak grana przez Annę Dymną.

niedziela, 20 września 2009

Photobucket

Mało jest projektantów, którzy pozwalają modelkom na naturalny beztroski uśmiech podczas pokazu. Oprócz Sonii Rykiel, chyba tylko u Anny Sui regularnie można zobaczyć tak rozpromienione twarze prezentujących kolekcje dziewcząt. Jednak Sonia poszła o krok dalej - podczas pokazu kolekcji jesienno-zimowej 2009/2010 pozwoliła modelkom... mówić. Każda kolejna pojawiająca się na wybiegu opowiadała licznie zgromadzonej publiczności, co ma na sobie, jak się z tym czuje i co jej jeszcze do głowy przyszło. "Ukradłam marynarkę swojemu narzeczonemu i nie zamierzam oddać..." "Noszę okulary przeciwsłoneczne, ponieważ jestem gwiazdą". "Mam kamienie w kieszeniach, ale kocham życie..." - któż z nas się czasem tak nie czuje? A ja słysząc "Je m'appelle Imogen..." przypomniałam sobie, jak Joey Tribbiani próbował nauczyć się francuskiego... A co projektantka proponuje każdej z nas na nadchodzące tygodnie?

 
1 , 2 , 3
Tagi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Napisz do Kary

Google

Reklama:

FPFWP