sobota, 30 sierpnia 2008

Photobucket

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, dziś aktorka Małgorzata Kożuchowska wyszła za mąż za Bartka Wróblewskiego. Ciekawe, że tego samego dnia, kiedy ekipa jej serialu "M jak miłość" bawiła w Bydgoszczy, ale nie o tym chciałam pisać. Parze Młodej składam tą drogą najlepsze życzenia, a na "Wybiegu..." nie mogło zabraknąć zdjęć sukni ślubnej Małgosi, która znana jest zarówno ze swojej elegancji, jak i eksperymentów w temacie mody. Tym razem postawiła na tradycyjną elegancję i projekt Gosi Baczyńskiej. Zauważcie, że nie ma praktycznie żadnej biżuterii, a i makijaż wygląda mi na bardzo stonowany. Za skromność i nie chowanie się przed paparazzi, mój szacunek...

Photobucket

Jesienno-zimowa kolekcja GUCCI wpadła mi w oko, ale tą sukienkę omiotłam wzrokiem bez większych emocji... Wydała mi się jakaś taka... bezkształtna. Pewnie spory wpływ miała na to chudziutka modelka i jej włosy opadające na ramiona, a tym samym zasłaniające wykończenie sukienki w okolicach dekoltu. Reasumując spodobał mi się jedynie kolor...

Tymczasem całkiem niedawno tą samą sukienkę włożyła też zgrabna, ale wyraźnie nie tak koścista i zdecydowanie bardziej kształtna Charlize Theron i efekt okazał się korzystny tak dla aktorki, jak i dla kreacji. Okazuje się, że ta sama sukienka jest bardzo okładkogeniczna (mam czasem ciągoty słowotwórcze). Pojawiła się na okładce polskiej edycji wrześniowego IN STYLE, a także amerykańskiej wersji Marie Claire. Włożyły ją odpowiednio Heidi Klum i Eva Mendez.

Photobucket

Jest duża szansa, że nowa Pierwsza Dama USA będzie dla Amerykanek przewodniczką po świecie stonowanej elegancji. Nie ma sensu mówić o ewentualnej następczyni  Jacqueline Kennedy, bo nie ma gwarancji, że kiedykolwiek urodzi się druga taka, ale wybór Michelle Obamy  - sukienka z resortowej kolekcji Thakoon - świadczy o jej dobrym guście, a jednocześnie  skromności. Jak wiemy państwo Obama w przeciwieństwie do swojego przeciwnika w drodze do Białego Domu, który sam nie wie, ile ma domów, chcą stanowić przykład zwykłej amerykańskiej rodziny. Myślę, że jeżeli nowym prezydentem USA zostanie Barrack Obama, jego żona często będzie gościć na "Wybiegu..."

Źródło: FashionIntelligentsia, zdjęcia: style.com, GettyImages


piątek, 29 sierpnia 2008

Photobucket

Gdy tylko zobaczyłam najnowszą kolekcję wieczorowych sukienek Ewy Minge na Zeberce (Z której zaczerpnęłam te oto zdjęcia) wiedziałam, jaki będzie tytuł mojego wpisu na jej temat. Sukienki, szczególnie te powyżej budzą we mnie niezbyt pozytywne skojarzenia - z kolorowym tanim lateksem. Sukienki, które mają być w swoim założeniu "syrenie" są moim zdaniem po prostu kiczowate. Przyznaję, że przy tej kolekcji zupełnie innego wyrazu nabierają poprzednie pokazy Ewy, na które trochę kręciłam nosem. Zaczynają mi się naprawde podobać. Z tych propozycji podoba mi się tylko ta mała czarna bez talii ze zdjęcia poniżej:

środa, 27 sierpnia 2008
Nie ma sensu rozwodzić się nad wyższością "Seksu w wielkim mieście" nad "Gotowymi na wszystko" i odwrotnie, bo niewątpliwie to dwa różne seriale. "W "Gotowych..." moda nie ma aż takiego znaczenia jak w "Seksie...", co nie przeszkodziło aktorkom grającym główne role stać się... no ok., może nie ikonami, ale na pewno wzorami do naśladowania w kwestii stylu. I choć zdjęcia promujące nowy sezon Desperatek sprawiają wrażenie jakby promowały właśnie "Seks..." wklejam je dla wszystkich fanek tak serialu , jak i mody.

Photobucket

poniedziałek, 25 sierpnia 2008

Photobucket

Poshash pisała całkiem niedawno o jej zdaniem najlepszej kolekcji sezonu jesień/zima 2009/09. Jej wpis skłonił mnie do zastanowienia, który projektant moim zdaniem zasłużył sobie na tytuł najlepszej kolekcji jesienno-zimowej 08/09 i szczerze mówiąc nie potrafiłam zdecydować. Być może dlatego, że to pierwszy sezon, kiedy tak skrupulatnie przyglądałam się poszczególnym propozycjom. Za to całkiem niedawno dokonałam odkrycia. Bardziej to odkrycie dla mnie niż dla świata, mimo to chciałabym się nim z Wami podzielić... Najnowsza kolekcja Halston. Nie zwróciłam na nią uwagi przy wyszukiwaniu zdjęć do notek, które już od przyszłego tygodnia pojawią się na "Wybiegu...", dopiero jedna z dostaw na Net-A-Porter pozwoliła bliżej przyjrzeć się niektórym elementom kolekcji, a potem wrócić do pokazu, żeby ostatecznie się zachwycić.

Przegląd bez komentarza...


Photobucket

Mała czarna

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Tagi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Napisz do Kary

Google

Reklama:

FPFWP