środa, 30 lipca 2008
Dziś dalsza część "gwiazd w jeansach" bardziej w formie foto-postu niż postu, bo pogoda czytaniu nie sprzyja. To, że zazwyczaj mają większe możliwości finansowe niż my nie znaczy, że nie możemy podpatrywać i "pożyczać" sobie co ciekawszych rozwiązań oraz krytykować ewentualnych wpadek, od których popularność nie chroni, a wręcz przeciwnie.

Photobucket

America Ferrera, Katie Holmes - jeansy plus baleriny.

wtorek, 29 lipca 2008
Ten wpis miał się pojawić już wczoraj, ale z powodu kłopotów z ładowaniem zdjęć (upał) ostatecznie jest dopiero dziś. Dzisiaj wielka kumulacja ktoś spośród nas wieczorem może być bardzo bogaty, ale ponieważ u większości nie za wiele się zmieni, nie ma co podgrzewać atmosfery - czas przejść do rzeczy.

Jeansy to jeden z najwygodniejszych wynalazków ludzkości, oczywiście, jeżeli je dobrze dobierzemy ( w o dwa numery za małe choćby nie wiem co, wygodnie nam nie będzie). Stają się naszą drugą skórą, niezależnie od miejsca zamieszkania i aktualnej pogody. Z tego względu w samym środku tropikalnego lata postanowiłam poświęcić jeansom trochę miejsca na "Wybiegu...". Nie chodzi mi o historię jeansów, choć na polskiej Wikipedii nie ma na ten temat zbyt wiele, trochę więcej znajdziecie tu. Chodzi mi o ukazanie praktycznej, użytecznej czy też uniwersalnej roli jeansów w życiu każdej z nas - niezależnie kim jest.

Gwiazdy stać na suknie o wartości przewyższającej dzisiejszą wygraną w totka, markowe buty i biżuterię, ale nie chodzą w nich na co dzień - w zwykły dzień wybierają to, co my (ok., czasem z droższej półki ale jednak) - jeansy. I w związku z tym oto pierwszy rzut okiem na to, jak w nich wyglądają:

Photobucket

piątek, 25 lipca 2008
Lato ciągle w pełni, wyprzedaże mają się świetnie, tymczasem są sklepy, które już nęcą jesiennym asortymentem, jak chociażby H&M - na swojej stronie internetowej zamieścił kilka propozycji do jesiennej garderoby.

Photobucket

środa, 23 lipca 2008
Muszę się Wam przyznać, że co roku czekam na ten moment, kiedy hollywoodzkie gwiazdy pojawią się na czerwonym dywanie w drodze na kolejną galę oscarową. Czekam nie tyle na gwiazdy, co na kreacje, które wybiorą na ten wieczór. Czerwony dywan staje się tej nocy wybiegiem dźwigającym najdroższe jeśli nie suknie to przynajmniej biżuterię. Ktoś powie, że taki zachwyt nad sukienkami to próżność. Być może, ale w końcu taka noc jest raz na rok, a ja połowę dzieciństwa spędziłam z Barbie ubraną w kiczowatą sukienkę balową. Podglądanie tego typu gali jest niczym innym jak sentymentalnym powrotem do dzieciństwa. Dlatego postanowiłam zebrać na swoim blogu najpiękniejsze kreacje ze wszystkich gali oscarowych. Posty w tej kategorii będę publikować nieregularnie, od czasu do czasu, w kolejności odwrotnej do chronologii. Tegoroczną galę omawiałam tuż po tym, jak się odbyła, a więc tym razem gala z 2007 roku (Oscary za rok 2006).

Photobucket

wtorek, 22 lipca 2008

Photobucket

I znów kolekcja, gdzie ważną rolę spełniają soczyste barwy. jednak u Ralpha Laurena bardziej niż wzmagające apetyt kolory przyciąga łączenie tych barw, jak na powyższym zdjęciu. Zielone i żółte sukienki i shirt-sukienki plus dodatki w równie żywych fioletach. Poniżej dwie możliwości wieczorowych sukienek w kolorze dojrzałej pomarańczy, a jeszcze niżej niesamowite wzory zarówno na sukienkach, jak i powtórzone na torebkach - co dziwne bardziej chciałabym taką torebkę, niż sukienkę. Ogólnie, jak to u Ralpha Laurena - nihil novi, ale jest na co popatrzeć.

Photobucket

To bardzo prosta, a jednocześnie przyjemna w odbiorze kolekcja. Akcent położony jest na wyraziste kolory - przede wszystkim zieleń, błękit i pomarańcz. Nie jest to nowością, jeżeli chodzi o kolekcje resortowe, natomiast jak do tej pory projektant Bottegi Venety Tomas Maier stawiał na raczej stonowaną paletę. Kolekcja mimo, że światowej marki sprawia wrażenie, jakby można ją było kupić w sklepie na rynku każdego miasta w Polsce i pewnie tak jest... Podobne rzeczy są dostępne w naszych sklepach, ale wcale nie uważam tego za wadę kolekcji. Jest to też zestaw ubrań, które równie chętnie założyłaby na siebie 20-30 latka, jak i kobieta po pięćdziesiątce. I każda wyglądałaby tak samo dobrze.

poniedziałek, 21 lipca 2008

Photobucket

W przypadku Balenciagi mamy kolekcję resortową, która jest kontynuacją jesiennej kolekcji tej marki. Wystarczy popatrzeć na krój spódnicy z powyższego zdjęcia, obcisłe spodnie, czy drapowane topy. To wszystko już było, ale ponieważ było dobre, nie warto było zmieniać kierunku myślenia.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Tagi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Napisz do Kary

Google

Reklama:

FPFWP