niedziela, 31 maja 2009

Photobucket

Moje trzy ulubione kolekcje na sezon wiosna/lato 2009 to Diane von Furstenberg, Anna Sui i właśnie Ralph Lauren. To, co pokazał tym razem przeszło moje najśmielsze oczekiwania co do niego. Gdyby Phileas Fogg był kobietą, w garderobę na podroż dookoła świata zaopatrzyłby się w elementy właśnie tej kolekcji. Jest stylowo piękna, z lekką nutką orientu, ale nie nachalną, czasem elegancka, a momentami podróżniczo wygodna. Z "looku" z kampanii reklamowej (powyżej) zabrałabym niemal wszystko - kapelusz, koszulę, listonoszkę i sandałki. Jedynie połyskliwe "harem pants" zamieniłabym na zwykłe jeansy - długie, rybaczki, albo najchętniej szorty. Motocykl też bym przygarnęła, czemu nie - byleby był dołączony do niego jakiś fajny motocyklista...

sobota, 30 maja 2009

Photobucket

Żaden z pokazów haute couture na wiosnę 2009 nie przyniósł równie wiele ślubnych inspiracji, co nieziemska kolekcja Chanel, niemal w całości biała. Właściwie w każdej z kreacji znalazłoby się coś, co można by przenieść na suknię ślubną naszych marzeń.

czwartek, 28 maja 2009

Photobucket

Lubię takie sesje ponad wszystko, prawie tak bardzo jak zaglądać na blogi Szafiarek. Stylizacje Julii Dunstall w tej sesji dla Elle są tym bardziej ciekawe, że sporo rzeczy pochodzi z osobistej szafy kanadyjskiej modelki. Prawie wszystkie jej wcielenia kojarzą mi się z moimi czasami licealnymi. Nie, żebym się tak ubierała, bo należałam raczej do grupy szarych myszek, ale to te czasy i ten klimat. Mam nadzieję, że zdjęcia zainspirują niejedną z Was...

Na co dzień, jak większość z nas w wygodnych jeansach, wieczorową porą w sukienkach od największych projektantów, jednak zdarza się, że gwiazdy i gwiazdeczki wybierają spódniczki. Jak w nich wypadają? Z czym zestawiają? Oto, co przez kilka miesięcy udało mi się na ten temat zebrać:

Photobucket

środa, 27 maja 2009

Photobucket

Wielu projektantom wyznawałam na "Wybiegu..." swoją miłość i pewnie jeszcze wielu będę wyznawać, jednak do pana ze zdjęcia powyżej mam szczególnie wiele uczucia. Już pomijając genialne projekty, pokazy i fotografie, potrafi zaskoczyć poczuciem humoru i dystansem do siebie, o który trudno w przypadku tak wielkiej miłości do samego siebie, której Karl nigdy się nie wypierał.

wtorek, 26 maja 2009

Fakt, kolekcje resortowe nie należą do najważniejszych w sezonie i raczej nie dyktują nowych trendów. Poza tym, w czasach kryzysu projektanci poważnie muszą przemyśleć, czy opłaca im się wystawiać kolekcje w środku sezonu, czy może lepiej zdecydować się na współpracę z jakąś tanią sieciówką, ale jednak dobrze, że są tacy, którzy wciąż mają w głowie mnóstwo pomysłów - tyle, że dwie kolekcje w sezonie to dla nich zdecydowanie za mało. Jednym z takich wspaniałych jest Tomas Maier, projektant marki Bottega Veneta, dzięki któremu możemy cieszyć oko i inspirować się kolekcją resortową BV na 2010 rok:

Photobucket

sobota, 23 maja 2009

Photobucket

Brawo Carine! Dzięki niej francuska edycja najsłynniejszego magazynu o modzie jest od okładki po stronę końcową magazynem o modzie, a nie o gwiazdkach i gwiazdeczkach wielkiego ekranu. Także dzięki niej na okładce najświeższego numeru VOGUE widzimy Polkę - Anję Rubik. Nie będę ukrywać, że nie jest to najlepsza okładka francuskiego VOGUE'A w tym roku - najdziwniejsze dla mnie jest to, że biała torebka rozmywa się na białym tle, ale i tak wygrywa z nijaką Cameron Diaz z edycji amerykańskiej i nawet z nagą Natalią Vodianovą z edycji brytyjskiej. To moje wrażenie po obejrzeniu pierwszego skanu. Co warto zauważyć w tym samym numerze poza Anją pojawiają się inne polskie modelki - Magdalena Frąckowiak i Monika Jagaciak - JAC.

 
1 , 2 , 3 , 4
Tagi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Napisz do Kary

Google

Reklama:

FPFWP