piątek, 30 kwietnia 2010

Finałowy odcinek siódmej serii "Project runway" został wyemitowany prawie tydzień temu. Dla nikogo, kto śledził tą serie nie było niespodzianką, że zwycięzcą okazał się 38-letni Seth Aaron Henderson. Kolekcja, którą zaprezentował w ramach Nowojorskiego Tygodnia Mody była rozwinięciem stylu, który prezentował przez wszystkie odcinki programu. Ubrania mocno nacechowane stylistyką rockową swoje fanki powinny znaleźć w młodych celebrytkach, mogą też zaciekawić każdą z nas. Kontrowersyjnie można odczytać fakt, iż inspiracją kolekcji były mundury wojsk radzieckich i niemieckich z lat 40 dwudziestego wieku, ale nie widzę tu dosłownych zapożyczeń i osobiście nie czuję się oburzona ani zniesmaczona.


Odkąd pojawiły się w sieci zdjęcia Alicji Bachledy-Curuś w tej kreacji (czyli od dzisiejszego poranka), na polskich portalach nie milkną dyskusje na jej temat. Ja miałam i wciąż mam zastrzeżenia do kształtu rozcięcia (jak się okazuje) spódnicy. Tym bardziej zdziwiła mnie bardzo pochlebna ocena stylizacji Alicji na bodajże najbardziej liczącym się blogu, jeśli idzie o modę z czerwonego dywanu, czyli Red Carpet Fashion Awards. Autorka bloga chwali wybór projektanta, bowiem liliowa spódnica, jak i kamizelka pochodzą od Haidera Ackermanna, niezbyt popularnego na czerwonym dywanie, choć w jego pracach lubuje się chociażby Tilda Swinton. Na blogu czytamy, że efekt stylizacji Polki jest wręcz spektakularny. Jedyne, co przeszkadza w odbiorze, to różowy top, który aktorka włożyła pod kamizelkę. Dla porównania stylizacja z wiosennego pokazu Ackermanna:
niedziela, 25 kwietnia 2010

Coachella, jak podaje Wikipedia, to miasto w USA, położone w środkowej części hrabstwa Riverside w Kalifornii. Nie tylko fanom muzyki, ale i mody Coachella kojarzy się z festiwalem Coachella Valley Music and Arts Festival, który odbywa się tam od 1999. W bawiącym się tłumie zupełnie anonimowi ludzie mieszają się z celebrytami, którzy nie odgradzają się od świata murem bodyguardów. Wszyscy imprezują na tych samych zasadach, a styl będący mieszanką rocka i bohemy, luzackiej elegancji i etno promieniuje na ulice całego świata. Coachella przyciąga trendsetterów - jak chociażby Agyness Deyn, kolejny raz udowadniającą, że nie boi się eksperymentów.
środa, 21 kwietnia 2010


Zawsze jestem potwornie ciekawa sesji z "udziałem" kolekcji haute couture. Interesujące jest, w jakich nowych kontekstach autorzy zdjęć umieszczą haute couture, by odejść od stereotypu księżniczki w najpiękniejszych i najdroższych sukienkach świata. Brytyjskie Vogue w swym najświeższym numerze proponuje nam zjawiskowe sukienki z ostatnich kolekcji haute couture w bardzo swojskich, wnętrzach, obok najbardziej pospolitych rekwizytów... Autorem zdjęć jest Paolo Roversi, a występująca na nich modelka to Dorothea Barth Jorgensen. Warto tez wspomnieć o stylistce odpowiedzialnej za ten edytorial, a jest nią Lucinda Chambers.
wtorek, 20 kwietnia 2010


Są ludzie, także w świecie mody, których podejrzewamy o wszystko, ale nie o to, że potrafią się uśmiechać. Z różnych powodów: taki sobie stworzyli wizerunek, tak lubią, albo botoks nie pozwala im na jakikolwiek ruch w obrębie twarzy. Jednym z takich ludzi jest Karl Lagerfeld - jego kamienna twarz to stempel, którym kończy pokaz każdej kolekcji. Kreatywny projektant, świetny fotograf, autor wielu kontrowersyjnych wypowiedzi - kto by pomyślał, że może być aż tak "uhahany"...


Różnymi ścieżkami wędrują pomysły autorów kampanii reklamowych... Jednak zachęcić kobiety do kupna butów Louboutina za pomocą białych myszek to ryzykowne posunięcie, na które mógł zdecydować się jedynie projektant, który i bez żadnej kampanii sprzedałby kolejną kolekcję na pniu... Buty Louboutina to przedmiot pożądania milionów kobiet, nie tylko przez czerwoną podeszwę... Cała najnowsza kampania reklamowa Louboutina jest surrealistyczna - tylko Szalonego Kapelusznika brak. Wszystkie zdjęcia/grafiki? są autorstwa Khuonga Nguyena
poniedziałek, 19 kwietnia 2010

Versace, Lanvin, Donna Karan

Gdy tylko zakończy się ostatni pokaz w ramach paryskiego tygodnia mody, zaczynamy wyszukiwać trendy i tendencje, które dominować będą w kolejnym sezonie. Przyglądamy się też modelkom, które przechadzały się po wybiegach. Style.com wybrało najciekawsze nowe twarze sezonu, a telewizja Fashion TV po raz kolejny przedstawiła ranking "First Face", czyli modelek najczęściej otwierających pokazy. Miło mi poinformować Was, że "First Face" sezonu jesień/zima 2010 została Polka - Jac. 16-letnia Monika Jagaciak otworzyła 13 pokazów i były to dosyć znaczące pokazy.
 
1 , 2
Tagi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Napisz do Kary

Google

Reklama:

FPFWP