czwartek, 30 kwietnia 2009

Opowieść o kolekcji Matthew Williamsona na jesień i zimę 2009/10 można by zatytułować "O Mateuszu co się kryzysowi nie kłania", bo tak rzeczywiście jest. Być może kolekcja jest mniej kolorowa i szalona niż wiosenno-letnia, ale taka już specyfikacja ubrań na chłodniejszą część roku. Matthew wciąż wierzy w swoją barwną wizję mody, a sukces kolekcji zaprojektowanej przez niego dla H&M tylko potwierdza, że ma rację. Nawet w czasach kryzysu nie dopuszcza do myśli, byśmy rezygnowały z koloru w przeciwieństwie do wielu projektantów, którzy w tym sezonie postawili na pochmurną, wręcz mroczną paletę barw. U Matthew pojawia się wprawdzie sporo szarości, cielistości, beżów i neutralności, ale nie brakuje też mocniejszych, a nawet neonowych akcentów - różu, pomarańczy czy błękitu.

Photobucket

poniedziałek, 27 kwietnia 2009

podstawa biżuterii

Co sezon także w temacie biżuterii pojawiają się nowe trendy, a co za tym idzie "must-have'y", które za kilka lat będą nasuwać nam jedno pytanie po co nam to było? Na szczęście, znając specyfikę mody niczego nie wyrzucimy, bo to że coś nie jest modne znaczy, że lada moment znowu będzie. Ale jest też biżuteria ponadczasowa, która pasuje do każdego trendu, która była, jest i zawsze była modna - jak to zazwyczaj z klasyką bywa... Warto zatroszczyć się, by w naszej szkatułce znalazło się przynajmniej kilka elementów z poniższej listy:

niedziela, 26 kwietnia 2009

Photobucket

Nie pierwszy to już raz, gdy styliści programu "Jak oni śpiewają" mocno inspirują się światowymi wybiegami. Tym razem Edyta Górniak wystąpiła w kolczykach bardzo przypominających te, które pojawiły się na pokazie letniej kolekcji Zaca Posena a zaprojektowane przez duet Erickson Beamon. Chyba nie tylko ja do dziś pozostaję pod wielkim wrażeniem tych kolczyków (chętni moga je kupić tu za 275 Euro). Do Edyty Górniak bardzo pasują dodatki w stylu cygańskim ze względu na jej pochodzenie, ale czy reszta stylizacji pasowała do kolczyków, tu już nie jestem do końca pewna. Bardziej przekonują mnie sukienki w stylu Zaca Posena.

Photobucket

Alexa Chung ujęła mnie przede wszystkim naturalnością, no i oczywiście stylem. Trochę mogłyście poczytać na jej temat na LuLi, więc nie będę przybliżać jej biografii. Natomiast prędzej czy później musiałam się z Wami podzielić ta piękną okładką Harper's Bazaar z maja 2009, na której mimo tego, że Alexa ma na sobie suknię z kolekcji Giambatisty Valli'ego wygląda jak dziewczyna z sąsiedztwa, ale zgodzę się również z tymi, którzy to zdjęcie porównują do innego:

czwartek, 23 kwietnia 2009
Jak możecie przeczytać w moim tekście, Angela Missoni wyraziła chęć współpracy z siecią H&M, a ja, jak zapewne wiele z Was wyraziłam chęć posiadania czegoś autorstwa "królowej dzianiny" - a jak wiadomo "chcieć to móc", więc być może współpraca dojdzie do skutku. Mam nadzieję, że szefowie H&M nie przejdą obojętnie obok pozytywnych komentarzy zamieszczonych pod tą informacją, która obiegła blogi całego świata w niezwykle szybkim tempie. Jeśli jednak nie, ja miałabym kilka sugestii w tym temacie, a raczej życzeń... Siedem życzeń...

1. Marc Jacobs

Photobucket

Czy muszę tłumaczyć, dlaczego? Niestety, to raczej marzenie ściętej głowy, ale każdemu wolno marzyć, nawet ściętej główce...

Photobucket

Kiedy lata temu rozstałam się z nią na dobre, nie sądziłam, że kiedykolwiek wróci. Zacząć powinnam od tego, że nasze drogi nie rozeszły się w pokojowym nastroju. Miałam jej serdecznie dość, czego nie omieszkałam wyrazić pomięciem i ostatecznym pozbyciem się z szafy. Na koniec wyraziłam wszem i wobec pogląd, iż nigdy więcej nie przestąpi ona progu mojej garderoby. I co?

środa, 22 kwietnia 2009

Photobucket

Dość odważnie i niezdrowo prezentuje się w sesji do kwietniowego numeru Vogue - edycji francuskiej Lily Donaldson. Carine Roitfeld potrafi czasem zaszokować swoimi pomysłami, a fotograf Patrick Demarchlier wprowadza je w życie. I wcale nie chodzi mi o zabójcze szpilki Prady czy rzucanie lalką niemowlakiem, bo sama w dzieciństwie podobnym nie raz cisnęłam, ale w sesji zatytułowanej (przewrotnie?) "No smoking" Lily pojawia się na jednym ze zdjęć z papierosem w ustach. Faktem jest, że papieros i unoszący się z niego dym to jeden z ulubionych motywów Carine Roitfeld. Przyznała nawet kiedyś, że nie chciałaby być na miejscu Anny Wintour, bo w amerykańskiej (czytaj ugrzecznionej) edycji Vogue nie do pomyślenia są jakiekolwiek zdjęcia modelki z papierosem.

 
1 , 2 , 3 , 4
Tagi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Napisz do Kary

Google

Reklama:

FPFWP