środa, 30 kwietnia 2008

Doszły do mnie ostatnio sygnały od kilku osób, które uważają, że suknie ślubne, które staram się tu czasem wkleić nie pasują do całości bloga. Ponieważ piszę go przede wszystkim dla Was chciałabym, byście - moi kochani czytelnicy - dali mi znak, jeśli macie podobne odczucia. Mnie osobiście ciekawią trendy mody ślubnej, lubię sobie od czasu do czasu popatrzeć na takie sukienki mimo, iż w ani bliższych ani dalszych planach póki co nie mam ślubu. Nie chciałabym jednak narzucac się nikomu ze swoimi słabostkami. Póki co mam dla Was dwie kolekcje, a raczej fragmenty dwóch kolekcji, gdzie romantyzm przenika elegancję - klasyka w pełnym tego słowa znaczeniu.

Acquachiara 2008 Bridal Collection

Photobucket

Tegotygodniowa dostawa nowości na Net-A-Porter nie zachwyciła mnie jakoś szczególnie. Mocno obrodziło sukienkami w rozmaitych wzorach i kolorach, ale nie było niczego, co od razu wrzuciłabym do swojego wirtualnego koszyka bez dna. Po dłuższym zastanowieniu skompletowałam trzy zestawy na jutrzejszą majówkę.

wtorek, 29 kwietnia 2008

Nie spodziewałam się, że tak szybko po głośnej sprawie z jej niedoszła promocją Australijskiego Tygodnia Mody, Monika pojawi się w kolejnym edytorialu, a jednak. Majowy numer "Jalouse" przynosi nam Polkę nie tylko na okładce, ale także w  sesji zdjęciowej, w której co tu dużo mówić - dziewczyna musiała się trochę pogimnastykować nad brzegiem oceanu. Nie mogę tej sesji zaliczyć do żadnej z moich ukochanych kategorii (vintage, stroje z najnowszych kolekcji, opowieść), ale wklejam ją, bo jako wciąż niedoszły pedagog czuję się w obowiązku śledzić karierę naszej "młodocianej" obiecującej modelki. I pozwolę sobie przyznać, że to kolejne zdjęcia, na których wygląda pięknie, ale ponad swój wiek.

Photobucket

"Niebieski jest najzimniejszą z barw. Kojarzy się z otwartą przestrzenią, wodą, morzem, niebem. W starożytnej Grecji i Rzymie był symbolem najwyższych Bóstw - Zeusa i Jupitera. W starożytnym Egipcie lapis lazuli (kamień o głębokim niebieskim kolorze) symbolizował niebo. W Iranie jest kolorem żałoby. W dzisiejszych czasach kojarzony jest z Maryją, nie wynika to jednak z "odziedziczenia" tradycji Starożytnych, lecz... z ceny niebieskiego barwnika w średniowieczu. Uzyskiwano go z kamienia lapis lazuli, który był wówczas równie drogi, co złoto. Z powodu jego ceny używano go do malowania obrazów Maryi - by oddać jej najwyższy honor. W późniejszych czasach niebieski barwnik potaniał. Był to ostatni kolor podstawowy uzyskany syntetycznie przez człowieka.

Niebieski jest kolorem pełnym symboliki, posiada niemal tyle cech, co czerwień. Niektóre z nich to: uduchowienie, pokój, higiena, spokój, woda, świeżość i chłód, lecz również dynamizm, kreatywność i inspiracja. Niebieski to także kolor przyjaźni: podarowanie niebieskiego kwiatu symbolizuje duże znaczenie przyjaźni dla obdarowującego. Niebieski bywa też postrzegany jako symbol przywiązania do tradycji." Tradycyjnie więc latem niebieski jest w modzie. A oto dowody:

Photobucket

poniedziałek, 28 kwietnia 2008

We wczorajszym zestawie majowych okładek magazynów wkleiłam nieaktualną okładkę PANI.  Nikt z Was mnie nie wyprowadził z błędu, tym większe było moje zdziwienie dzisiaj, gdy idąc miastem zauważyłam w wystawie kiosku zupełnie inną okładkę PANI - z jakąś bliżej mi nieznaną "Panią" na okładce. I gdybym nie przeczytała, że to Kasia Struss w życiu bym na to nie wpadła. Znam charakterystyczną twarz Kasi ze światowych wybiegów i wielu sesji zdjęciowych, a tu zmieniono ją nie do poznania. Pomimo, że okładka jest wiosenna i na wysokim poziomie mam co do niej mieszane uczucia - właśnie dlatego, że Kasia tak mało do Kasi podobna.

Photobucket

Projektanci mody żerują na słabości kobiet do butów i w związku z tym co sezon próbują nas zaskoczyć czymś nowym. Eksperymentują głównie przy obcasach. tej wiosny także pokazało się kilka dziwolągów, o których opowiem innym razem. Dzisiaj chciałabym się przyjrzeć niektórym obcasom i wcale nie ze względu na ich wysokość, ale jakby to powiedzieć... kubaturę. Na wiosennych wybiegach pojawiło się kilka modeli butów na bardzo cienkich obcasach. Wystarczy, że na niektóre spojrzę, a już czuję się niepewnie, a co dopiero gdybym miała je założyć. Z tego całego zestawu najprzyjemniej dla mnie prezentuje się but made in Ralph Lauren...

Photobucket

niedziela, 27 kwietnia 2008

Przegląd majowych okładek zaczynam od trzech w mocnych, żywych barwach - dokładnie takich, jakie są aktualnie na topie:

Photobucket

Fergie w sukience Burberry Prorsum - Harper's Bazaar  Singapur.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9
Tagi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Napisz do Kary

Google

Reklama:

FPFWP