wtorek, 30 marca 2010
Jakiś czas temu przedstawiłam Wam pierwszą część wiosennej listy przebojów. Czas na ciąg dalszy:Pastelowy róż - Nie w tej cukierkowej wersji, a tej bardziej przybrudzonej. Delikatnie wtapia się w lekko muśniętą słońcem skórę.
piątek, 26 marca 2010

Światło dzienne ujrzała właśnie jesienna kolekcja Spoke Zaca Posena zaprojektowana dla sieci luksusowych sklepów Saks Fifth Avenue. Przyzwyczailiśmy się do kolekcji zaprojektowanych przez projektantów dla tanich sieciówek, jednak te luksusowe sklepy też zabiegają o projekty najzdolniejszych na wyłączność. Propozycje Posena to kwintesencja stylu, który prezentuje nam w każdej swojej kolekcji, zachowana proporcja między dziewczęcym flirtem a kobiecością w klimacie vintage. Myślę, że wiele z moich czytelniczek znajdzie w tej kolekcji przynajmniej jeden element, który chciałaby mieć. Ceny mają zaczynać się od 160 dolarów, więc to nie jest raczej poziom H&M. Dla zainteresowanych informacja, że kolekcja Spoke na jesień 2010 do sklepów trafi w lipcu.
czwartek, 25 marca 2010


Czy kiedy czytacie o najsłynniejszych projektantach, o ich kaprysach, nowych pomysłach czy metodach pracy, nie macie czasami wrażenia, że to postacie z jakiejś zwariowanej kreskówki? Być może tym tropem poszedł Ulrich Schröder zamieniając kilka najbardziej charakterystycznych postaci ze świata mody w bohaterów kreskówek Disneya... Całość ukazała się w kwietniowym numerze hiszpańskiego ELLE. Zazdroszczę Hiszpankom tego ELLE!


Ocierają się o mijających nas ludzi i budynki, budzą do życia tumany miejskiego pyłu, zostają w kleszczach drzwi komunikacji miejskiej, a jednak kobieta w długiej spódnicy to tajemnica. Może dlatego, że tak rzadko widoczne na naszych ulicach (przynajmniej w moim mieście), kobiety z gracją pomykające w długich spódnicach robią wrażenie także na mnie - oczywiście, nie w takim samym sensie, jak na mężczyznach, raczej jak na wielbicielce tego nieco bardziej wyrafinowanego miejskiego stylu. Niech ta sesja z Karlie Kloss w roli głównej będzie zachętą do wyprowadzenie długiej spódnicy na długi spacer...
niedziela, 21 marca 2010
Choć dzisiaj dzień wagarowicza, postanowiłam nie brać sobie wolnego od bloga. Z okazji pierwszego kalendarzowego dnia wiosny przygotowałam dla Was listę potencjalnych hitów sezonu wiosna/lato 2010. To zestaw wiosennych trendów i prawidłowości, które powtarzały się na wybiegach. Oczywiście, nie ma obowiązku, by sztywno trzymać się tego, co proponują projektanci, ale propozycji jest tyle, że każda z nas może znaleźć coś dla siebie:Jeans - Dawno nie widziałam tyle jeansu na pokazach na jeden sezon i w tylu wydaniach. Bo jeansowe spodnie to standard, ale w tym sezonie w sklepach zaroi się od denimowych spódniczek, koszul i... sukienek, zarówno w wersjach dziennych, jak i wieczorowych. Można też będzie bez problemu znaleźć jeansowe dodatki - buty, torby, biżuteria, a jeśli ktoś ma ochotę, będzie mógł ubrać się w jeans od stóp do głów.
sobota, 20 marca 2010

Czego to ludzie nie wymyślą... Za sprawą niemieckiej marki Donkey Products możemy wypić herbatę w towarzystwie znanych projektantów czy modelek. Cena za pięć torebek to 7,95 €, więc będzie to dosyć kosztowna herbatka. Dla tych, którzy nie przepadają za modą są też inne zestawy, jak na przykład:
piątek, 19 marca 2010

Jak ja lubię takie sesje - na właściwy temat, we właściwych okolicznościach przyrody i o właściwej porze. Zdjęcia pochodzą z kwietniowego numeru koreańskiego wydania Vogue. Przypominają o sportach, czy raczej grach towarzyskich, które możemy uprawiać w ogrodzie lub na podwórku. Kometka, tenis, krykiet czy palant, a wszystko to pośród kwitnących, osnutych mgłą drzewek. Same modelki zaś wyglądają jak zjawy nie z tej ziemi... Czysta poezja, która tylko wzmaga apetyt na wiosnę, która już lada moment...

 
1 , 2 , 3
Tagi

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Napisz do Kary

Google

Reklama:

FPFWP